Debian 11, 11.10’a güncellendi

Debian projesi, eski kararlı dağıtım Debian 11’in (kod adı “Bullseye”) onuncu güncellemesini duyurdu. Debian 11’in onuncu güncellemesini duyurmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden proje, bu nokta sürümün, ciddi sorunlar için birkaç ayarlamanın yanı sıra temel olarak güvenlik sorunlarına yönelik düzeltmeler eklediğini belirtti. Güvenlik önerilerinin zaten ayrı olarak yayınlandığı ve mümkün olduğunda bunlara başvurulması gerektiği belirtilirken, bu nokta sürümün Debian 12’nin yeni bir sürümünü oluşturmadığı, yalnızca içerdiği paketlerden bazılarını güncellediği  ifade ediliyor. Yeni kurulum kalıplarının yakında normal konumlarda mevcut olacağı ama sistemlerini sürekli güncelleyenlerin, bu kalıplara ihtiyaçlarının olmadığı ifade ediliyor. Debian 11 “Bullseye”nin 11.10’a güncellendiğine ilişkin bildirime buradan ulaşabilirsiniz.

 

Kullanıcıların yansıların kapsamlı bir listesini burada bulabileceği belirtiliyor. Yeni bir kalıp edinmek isteyenlerin en kısa zamanda olağan kanallardan edinebilecekleri söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.