6.0.y Linux çekirdeği serisi ömrünün sonuna ulaştı

Bilindiği gibi, kernel.org‘da, kullanım ömrünün sonuna gelen çekirdekler, EOL olarak işaretleniyor ve o tarihten sonra bu çekirdekler herhangi bir güncelleme alamıyor. Malum olduğu üzere, 12.01.2023‘te duyurulan 6.0.19 Linux çekirdeği de EOL etiketiyle çıktı ve bu çekirdeğin de ömrünün sonuna ulaştığı anlaşıldı. Bu sürümle, 6.0.y Linux çekirdeği serisi ömrünün sonuna ulaşmış bulunuyor. Konuya ilişkin duyuruyu yapan Greg Kroah-Hartman; bunun, kullanıma sunulmasına karar verilen son 6.0.y Linux çekirdeği serisi olduğunu, bu nedenle, kullanıcıların, 6.1.y Linux çekirdeği serisine terfi etmelerinin gerektiğini ilan etti. Güncellenmiş 6.1.y git ağacının şu adreste bulunabileceğini ifade eden Kroah-Hartman; 12.01.2023’te kullanıma sunulan 6.1.5 Linux çekirdeğinin en son kararlı sürüm olduğunu söyledi.

Greg Kroah-Hartman’ın 6.0.19 [EOL] Linux çekirdeği ile 6.0.y Linux çekirdeği serisinin ömrünün sonuna geldiğine (EOL) ve 6.1.y serisine yani en son kararlı çekirdek 6.1.5’e geçilmesinin gerekli olduğuna ilişkin duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.